2005-06-29

Fórum zadarmo

Potřebovali jste někdy fórum pro své soukromé účely zdarma?

Já ano. Zvažoval jsem několik možností, od placeného hostingu s vlastnoručně nainstalovaným phpBB, až po nějaké forum, nebo jiný prostředek hostovaný za peníze.

Naštěstí jsem narazil na tuhle adresu, kde je možné si fórum založit zdarma! Takže pokud vám nevadí občasná textová reklama (tu a tam mezi jednotlivými příspěvky v konkrétních fórech), tak je to služba pro vás.

Ač je mě osobně reklama příjemná jako osina v zadnici, tak v téhle podobě jsem ochoten ji akceptovat a uznat (tzn. nechat si ji zobrazit). A to je v mém případě co říct. Většinou totiž všechnu reklamu pomocí Adblocku nemilosrdně vyzobu. Do posledního odkazu.

Zatím jediné mínus, na které jsem narazil je nemožnost exportu/importu dat z databáze. Takže co tam jednou napíšete, tak tam taky zůstane. Jinak mohu zatím doporučit.

2005-06-27

Guild Wars - poznejte zajímavé lidi!

Za svůj relativně krátký život už jsem hrál všechno možné — od pen&paper her na hrdiny až po nejrůznější odrůdy RPG (= roleplaying game = hra na hrdiny) počítačových. Ale Guild Wars mě překvapují čím dál víc. Nejenže je začal distribuovat i JRC a stojí u nich o 800,- Kč méně, než jsem je pořídil já (na funstore.cz), ale hlavně tvůrci hru týden co týden vylepšují. Nicméně, zmínit jsem se chtěl o něčem úplně jiném.

Při včerejší pařbě jsem trochu asistoval jednomu virtuálnímu hrdinovi. Nejprve se náš hovor točil kolem herních mechanismů (herní manuál je totiž na takové věci skoupý). Poradil jsem mu jak splnit jeden složitější úkol. Náš hovor se stával víc a víc osobním.

Vždycky jsem se snažil pro náš cech (anglicky guild) sehnat dospělé hráče. Ten, se kterým jsem se včera setkal splňuje toto kritérium více než ostatní. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že v roce, kdy jsem se narodil, sloužil na americké základně poblíž německého Kaiserslautern. A to už je pěkná řádka let.

Takže vzhůru do světa Guild Wars poznat zajímavé lidi.

2005-06-16

Odpočívej v pokoji

Ještě ve středu jsem měl funkční počítač. Krásný tichý Dell OptiPlex 260 (nebo tak nějak), ty samé mají porůznu i všude možně - viděl jsem je například na hlavní poště v Českých Budějovicích.

Jenže všechno má svou cenu. Zrovna tak i tichý chod našich PC.

V pondělí se začal vztekat kolega, že viděl BSOD (blue screen of death = taková ta modrá obrazovka, když se windows něco hodně nelíbí). A když zjistil, že mu počítač už do windows nenastartuje, vztekal se ještě víc.

Inu pomudrovali jsme všichni, jaká že smůla ho postihla a život šel dál. Naštěstí jsem si trochu zazálohoval data - ale nic se nemá přehánět - vzal jsem jen to nejnutnější a pracoval dál. V úterý přišli páni z firmy, která má PC na starosti. A že prý to není nic neobvyklého, že ty disky se v těch našich počítačích dost hřejou a že bude tepleji. Už ve středu dopoledne přinesli nový disk a dokonce se všemi daty! Kolega se rozradostnil, byl rád, že mu tam ten jeho nepořádek zbyl všechen.

Jenže ouha můj disk vydržel sotva do oběda a křach! Stejné symptomy - BSOD, restart. Telefonát na call centrum.

Je čtvrtek - naštěstí již po obědě - a stále se nikdo neukázal.

:(