2007-05-17

Amiestreet.com ... hudba zadarmo (někdy) a legálně (vždycky)

Tak jsem nedávno na internetu narazil na jeden velmi zajímavý hudební obchod - amiestreet.com. Výběr hudby sice nezahrnuje nijak hvězdné interprety, ale myslím, že to není na škodu.

Zajímavý je také jejich obchodní model. Každá skladba je na začátku zdarma (zpočátku) a s každým stažením stoupá v ceně. Minimální cena za písničku je 0, maximální je 98 centů. Z každé skladby máte samozřejmě možnost přehrát si ukázku a k dispozici jsou také rádia hrající hudbu z amiestreet.com. Kredit je možné nakupovat pouze prostřednictvím kreditní karty v množstvích od 3 do 25 dolarů.

Další zajímavou vlastností tohoto obchodu je, že spolu s kreditem získáte i určitý počet doporučení (recomendations, RECs), kterými můžete své oblíbené skladby podpořit. Stoupne-li popularita takto podpořené skladby, pak se na její popularitě svým doporučením podílíte. Váš hlas pro skladbu získává spolu s ní na hodnotě. Pokud tedy doporučíte úplně neznámou skladbu (stáhnete si jí zdarma a zalíbí se), která se postupem času vyšplhá až na 98 centů, máte možnost si nakonec vydělat i vy a to aktuálně cca 40 centů. Zajímavé, že?

Pokud vás zajímají technické podrobnosti, tak vězte, že skladby jsou k dispozici ve formátu mp3 v kvalitě 192kbps, což je víc než dostačující.

Abych Vás namlsal, tak tady máte ukázku z alba, které jsem si zakoupil zrovna dneska.Tak nashledanou na amiestreet :)

Váš Vorkronor

Žádné komentáře: