2005-05-30

Auta stojí, vlaky jedou

... i když jinudy, než mají.

Vracím se takhle včera z víkendu. Chci jet později odpoledne z Pardubic do Prahy Libně a tak padla volba na rychlík 622, který z Pardubic vyjíždí z 16:34. Na Libni má být v za 59 minut, tj. v 17:33.

Do Kolína probíhá jízda hladce, až na to vedro :)

Jenže najednou se mě žena zeptá: "Hele, kde to jsme?". Podívám se z okna a vidím, že přijíždíme do Poděbrad! Jenže náš rychlík 622 má jet z Kolína přímo do Prahy. Při pohledu na hodinky, je mi jasné, že už to stejně včas nestihneme a začínám si užívat vyhlídkovou jízdu.

V Poděbradech nestavíme, ale v Nymburce ano. Na nástupišti stojí pár lidí. Informační tabule je prázdná, o našem vlaku ani zmínka. Do vlaku nasedá starší pán, jeho doprovod mu přeje "Šťastnou cestu". Myslím, že to bude potřebovat.

Chvíli se z dlouhé chvíle se ženou dohadujeme, jestli pojedeme přes Lysou nad Labem. Po chvíli cestování po mě neznámých kolejích (jak trať Praha - Kolín, tak Praha - Lysá - Nymburk znám poměrně dobře) se ocitáme opět na přímé trati z Kolína do Prahy.

Na nádraží v Libni vystupujeme v 17:28. Máme zpoždění 55 minut, tj. asi 100%. Žena se dožaduje satisfakce a chce se informovat, na důvod zpoždění. V hale však není otevřená ani jedna pokladna, ani kancelář ČD centra. Při pohledu na informační tabule je mi jasné, že v tom nejsme sami. Většina vlaků má od 30 do 60 minut zpoždění.

Kdyby alespoň nebylo takové vedro!

2005-05-05

Taky jsem prošel evolucí!

Jedu z práce, jako obvykle. Vystoupím na Černém Mostě a pomalu stoupám vzhůru na nadchod, když tu můj pohled zachytí prosklený reklamní stojan vedle silnice. Nevěřícně čtu: "Microsoft Office prošel evolucí. A co vy?".

To snad nemohou myslet vážně!

Billboardy s člověkem s dinosauří hlavou. Viděl jsem už dva exempláře a na obou vypadají dinosauří lidé, jakoby neuměli do pěti počítat. První nejvíc vyzařuje submisivnost a druhá zoufalství. Viděl jsem již hodně takových výrazů ve tváři a sám zažil pár takových okamžiků.
Že by Microsoft konečně poznal, jak se cítí uživatelé jeho software a snažil se jim prostřednictvím reklamní kampaně omluvit? Vzhledem k titulku plakátu asi ne.

Vypadá to spíš, jako kdyby se snažil naznačit, že uživatelé nejsou hodni jeho dokonalých produktů (třeba jako Excelu, který neumí otevřít dva stejně pojmenované soubory) a měli by konečně dospět.

Je mi z toho nanic. Arogantní korporace.

2005-05-03

Guild Wars — už jdu!

Za první čtvrtletí 2005 jsem měl více než 90 hodin přesčas. Dokonce za to budu i finančně kompenzován a rodinná finanční rada díky tomu schválila investici ve výši 1699,- + cca 80,- Kč poštovného na zakoupení Guild Wars.

Už se docela těším. Od dob sklepních LAN parties a textových MUDů to bude moje první pravá 3D massively multiplayer on-line roleplaying game (MMORPG).

2005-05-02

Trest smrti — mediálně oblíbené téma

Vládní krize skončila. Tak to zase vypadá, že média ztratila hlavní motiv a uchylují se k náhradním "lákadlům", aby si udržela svou nezadržitelně klesající prodejnost (en).

Lidovky, mé bývalé oblíbené noviny, on-line rozpatlávají jakýsi výzkum veřejného mínění. Velmi vhodně jsou zvoleny prezentované kategorie příznivců trestu smrti: důchodci a voliči ČSSD a KSČM. Ať žije první máj!

Nevím, co všichni pořád mají s trestem smrti. Mrtvý odsouzený již nemůže odčinit, co způsobil, ani žádným jiným způsobem přispět k blahu společnosti. A přitom by stačilo opět zavést galeje. Odsouzení k doživotním nuceným pracem by pak ještě alespoň zaplatili svůj pobyt ve vězení, nebo eventuelně pomohli spolufinancovat vězeňské výlohy. Už vidím ty reklamy: "Kupte si naše vražedně levné košile!".