2005-07-12

Přirozeně bezcenná data

Už jsem křápnul o zem s různými částmi počítačů. Všechno asi začalo prvním barevným monitorem, na kterém jsem měl tu čest pracovat. Ten jsem, ještě v ochranném obalu z polystyrenu, shodil ze stolu na koberec. Ale to už je nějaký pátek a onen monitor funguje dodnes! Od té doby, čas od času, z různých důvodů mlátím částmi počítačů o zem.

Posledním úlovkem tohoto druhu je moje herní písidlo (PC). Při stěhování se mi jím podařilo křápnout o schody. Au! Jen jsem tak drobně uklouzl, jenže i to stačilo aby se oněch cca 20kg mrtvé váhy vysmeklo z mých nicmoc svalnatých končetin a vydalo se neúprosně směrem k zemi. Tak trochu jsem doufal, že dopadne jako ten první monitor, ale nebylo mi dopřáno takového luxusu.

Po zapnutí se nestalo nic. LEDky mrtvé, větráky se ani nehnou. Jen vzduchem se line zápach spálené elektroniky. Tak čuchám, čuchám a ono zdroj (ještě originální Chieftec třistaněco W), co byl v case. Co se dá dělat, sháním a instaluji nový zdroj, ale ouha:
Primary Master S.M.A.R.T Status BAD: Replace
Což znamená, že si asi nějakou chvíli nezahraju - bleskne mi hlavou. Jenže pak mi teprve začíná docházet, co asi tak nebylo v poslední době zálohováno. Jediná víceméně nepostradatelná věc, kterou si v tu chvíli dokážu vybavit je heslo na internetové bankovnictví. Snad je na posledním backup CD aktuální. Ještě chvíli vzpomínám, co jsem vlastně všechno ztratil, ale nad zbytkem se dá mávnout rukou ... přirozeně bezcenná osobní data.

Žádné komentáře: