2005-07-18

Email.cz - odpočívej v pokoji

Jistě jste už slyšeli o převodu domény "email.cz" na Seznam. Škoda, že zrovna tam mám, svůj, zatím nejdéle udržovaný, emailový účet.

Po předchozích zkušenostech s převzetím služby spolužáci.cz (viz např. Arthur Dent,pixy) se obávám, že stejný osud potká i moji relativně oblíbenou (když jste vyAdblockovali všechny reklamy) službu, kterou mi email.cz poskytoval. Dokonce jsem u nich před několika lety dostal za věrnost 50MB prostoru navíc zdarma :)

Takže tohle asi znamená, že si budu muset hledat nové útočiště. To už si asi vážně koupím vlastní doménu.

2005-07-15

Opět on-line v plné síle

Tak jsem právě doinstaloval a dokonfiguroval své herní písidlo, takže již vůbec nic nebrání normálnímu provozu - pařbě :)

P.S.: V Czechcomputer.cz bylo ráno velmi málo lidí a tak jsem byl odbaven nebývalou rychlostí!

2005-07-14

14 dní bez PC je dost!

Od doby, kdy jsem zjistil, že se při nedávném testu gravitačního pole odporoučel i druhý disk, který jsem v počítači měl, se snažím sehnat náhradu. Po kladných zkušenostech s diskem Samsung jsem se rozhodl si jej pořídit opět, i když, z důvodů finančních, jeho menší 80GB variantu.

Jenže ouha, doba dodání se po objednání nečekaně změnila z "2 dny" na "neznámá". A jelikož bych velice rád dostal disk ještě tento týden, tak jsem si radši vybral něco jiného, co bylo skladem.

Po 14 dnech bez PC už začínám být trochu podrážděný. Pracovní cyklus vstávat-makat-nuda-spát mě už začíná psyhicky vyčerpávat.

Jen se hrozím představy, že až rozchodím disk, tak zjistím, že odešla třeba vypalovačka :(

Neviná reklama

Pro normální komunikaci používám freemail email.cz, který do odesílaných zpráv přidává reklamu. Jako ostatně dnes většina freemailů u nás. Jelikož reklama, která se na konec těla zprávy přidá, není vidět, tak mi to většinou nijak nevadí - reklamu vidí jen příjemce mé zprávy. Jediná možnost, kdy se touto reklamou znovu setkám, je od lidí, kteří mi na mé zprávy odpoví. Z odpovědí vím, že obvykle rozesílám reklamu na elektroniku, cestovní kanceláře a podobné frekventované věci. Jenže poslední reklama byla trochu jiná. No posuďte sami:

Rychlá úleva při gynekologických potížích: • do 20 minut odstraní nepříjemné
pálení a svědění • pomáhá proti výtoku • působí proti škodlivým bakteriím a
kvasinkám, http://(adresu jsem zcenzuroval)

Chtěli byste Vy posílat takovéhle reklamy?

2005-07-12

Přirozeně bezcenná data

Už jsem křápnul o zem s různými částmi počítačů. Všechno asi začalo prvním barevným monitorem, na kterém jsem měl tu čest pracovat. Ten jsem, ještě v ochranném obalu z polystyrenu, shodil ze stolu na koberec. Ale to už je nějaký pátek a onen monitor funguje dodnes! Od té doby, čas od času, z různých důvodů mlátím částmi počítačů o zem.

Posledním úlovkem tohoto druhu je moje herní písidlo (PC). Při stěhování se mi jím podařilo křápnout o schody. Au! Jen jsem tak drobně uklouzl, jenže i to stačilo aby se oněch cca 20kg mrtvé váhy vysmeklo z mých nicmoc svalnatých končetin a vydalo se neúprosně směrem k zemi. Tak trochu jsem doufal, že dopadne jako ten první monitor, ale nebylo mi dopřáno takového luxusu.

Po zapnutí se nestalo nic. LEDky mrtvé, větráky se ani nehnou. Jen vzduchem se line zápach spálené elektroniky. Tak čuchám, čuchám a ono zdroj (ještě originální Chieftec třistaněco W), co byl v case. Co se dá dělat, sháním a instaluji nový zdroj, ale ouha:
Primary Master S.M.A.R.T Status BAD: Replace
Což znamená, že si asi nějakou chvíli nezahraju - bleskne mi hlavou. Jenže pak mi teprve začíná docházet, co asi tak nebylo v poslední době zálohováno. Jediná víceméně nepostradatelná věc, kterou si v tu chvíli dokážu vybavit je heslo na internetové bankovnictví. Snad je na posledním backup CD aktuální. Ještě chvíli vzpomínám, co jsem vlastně všechno ztratil, ale nad zbytkem se dá mávnout rukou ... přirozeně bezcenná osobní data.