2007-06-28

5 minut do restartu? Děkuji nechci.

Tak jsem přišel na to, jak odstranit to ohavné okno. Přesně to, co Vám v nejnovější verzi aktualizovaných Windows za 5 minut bez vaší intervence počítač restartuje. Ať chcete, nebo ne.

Možnosti jsou dvě. Ale jak jsem již psal, nechtěl jsem službu windows update vypínat. Jako jediné řešení tedy zbylo nastavit zásadu zabezpečení. A to následujícím způsobem:

  1. Stiskněte Win+R (to je jako Start - Spustit)
  2. Napište 'cmd' a stiskněte 'Enter'
  3. Do DOSového okna napište 'start gpedit.msc'
  4. V nově otevřeném okně nastavte zásadu 'No auto-restart for scheduled Automatic Updates installations' na 'Enabled'. Nachází se pod 'Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update'


Viz obrázek:Další informace v komentářích k tomuto příspěvku na blogu codinghorror, nebo v tomto microsoftím KBčku.

Instrumentální Soundtracky od Alchemorph Soundtracks

Tak jsem nedávno na amiestreet.com objevil další zajímavé skladby. Tentokrát jde o instrumentální hudbu. Stylem je to nejbližší filmovým soundtrackům, což je mojo oblíbené poslouchání (při práci).

Neváhejte a zaposlouchejte se také třeba hned do jedné pomalejší hravé 'Lost Belonging'.

Mezi další zajímavé skladby patří také krátká 'Love Under Night Sky'.

Nebo třeba úvodní 'Leanne'.

Rozhodně je to velmi zajímavý počin, který stojí za poslech. Celé album teď stojí (s popularitou cena stoupá!) $1.15, což je pěkných 25 korun. Za tuhle cenu třeba na iTunes seženete skladbu jenom jednu ;)

2007-06-19

Geometry Wars za 59.90,-

Tahle moc fajn pařba se teď nově objevila na distribuční službě Steam. A se slevou je cena pouhé dva dolary padesát, což pro nás znamená cca 60 korun (protože k tomu navíc platíme i DPH). Ale i tak je to SUPR PAŘBA za supr cenu!

No neberte to ;) Obrázky ze hry jsou k vidění v galerii

2007-06-14

Windows update zabodoval .. 5 minut do restartu

Tak Wokna dneska zase zabodovaly. Znáte to, v trayi (ta oblast ikonami pravo dole) se objeví takový ten štítek a v zápětí se objeví i okno, které Vás informuje o tom, že byly nainstalovány nějaké nedůležité aktualizace, které dozajista vyžadují restart a že se máte rozhodnout, jestli restartovat nyní, nebo restartovat později.

Ta převratná novinka je odpočítávání, které Váš počítač po pěti minutách restartuje, ať chcete, nebo ne. Jsem zvědav, jestli to lze nějak odpojit, aniž bych vypínal službu Windows Update jako celek.